اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
امام حسين عليه السلام : مَن أَحجَمَ عَنِ الرَّىِ وَعَيِيَت بِهِ الحِيَلُ كانَ الرِّفقَ مِفتاحُهُ؛ هر كس فكرش به جايى نرسد و راه تدبير بر او بسته شود، كليدش مداراست. بحارالأنوار، ج75، ص128
“من برای اصلاح دین جدم و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم” این صدا چقدر آشناست. انگار که سالهای سال است هر شب و روز در گوشم زمزمه می شود و گویی که خوب صاحبش را می شناسم. دوباره گوش کن. صدا نزدیک تر می شود. دقت کن ببین می شناسی صدا از کیست؟ “اگر دین جدم پیامبر(ص) جز با كشته شدن من استوار نمیشود، پس ای شمشیرها مرا دریابید” نمی دانم. صدا برایم آشناست اما این حرفها را نمی فهمم. نمی شناسم این حرفها از کیست! الله اکبر! برادر این صدای حسین(ع) است!
هان! اي مردمان! علي را برتر بدانيد، که او برترين انسان از زن و مرد بعد از من است…. هرکه با او بستيزد و بر ولايتش گردن ننهد نفرين و خشم من بر او باد. (خطبه ي غديريه)
امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: خشم و غضب، کلید هر گونه شرّ و بدى است.
امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: از جمله تواضع و فروتنى، سلام کردن بر هر کسى است که بر او مىگذرى، و نشستن در پایین مجلس است.
امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55
قالَ الإمامُ أبوالحسن علىّ النقی الهادی (علیه السلام) :لا تَطْلُبِ الصَّفا مِمَّنْ کَدِرْتَ عَلَیْهِ، وَلاَ النُّصْحَ مِمَّنْ صَرَفْتَ سُوءَ ظَنِّکَ إلَیْهِ، فَإنَّما قَلْبُ غَیْرِکَ کَقَلْبِکَ لَهُ. از کسى که نسبت به او کدورت و کینه دارى، صمیّمیت و محبّت مجوى. همچنین از کسى که نسبت به او بدگمان هستى، نصیحت و موعظه طلب نکن، چون که دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت نسبت به آن ها مى باشد.بحار الأنوار: ج ۷۵، ص ۳۶۹، ح ۴، أعلام الدّین: ص ۳۱۲، س ۱۴٫
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمودند: «إِنّا غَيْرُ مُهْمِلينَ لِمُراعاتِكُمْ، وَ لا ناسينَ لِذِكْرِكُمْ، وَ لَوْ لا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ اللاَّْواهُ، وَ اصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ. فَاتَّقُوا اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ وَ ظاهِرُونا.» «ما در رعايت حال شما كوتاهى نمی كنيم و ياد شما را ازخاطر نبرده ايم ، كه اگر جز اين بود گرفتارى ها به شما روى مى آورد و دشمنان، شما را ريشه كن مى كردند . از خدا بترسيد و ما را پشتيبانى كنيد».
امام علی علیه السلام: العِلمُ وَراثَهٌ کَریمَهٌ ، وَ الادابُ حُلَلٌ مُجَدَّدَهٌ ، وَ الفِکرُ مِرآهٌ صافِیَهٌ؛ علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف. نهج البلاغه،ص469
امام جواد(ع): بدان که از ديد خداوند پنهان نيستي پس بنگر که چگونه هستي!
امام صادق علیه السلام: فِکرَةُ ساعَةٍ خَیرٌ مِن عِبادَةِ اَلفِ سَنَةٍ؛ یک ساعت اندیشیدن در خیر و صلاح از هزار سال عبادت بهتر است.
پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَوصانى رَبّى بِسَبعٍ: اَوصانى بِالاِْخلاصِ فِى السِّرِّ وَ الْعَلانيَةِ وَ اَن اَعْفُوَ عَمَّن ظَلَمَنى و اُعْطىَ مَن حَرَمَنى و اَصِلَ مَنْ قَطَعَنى و اَن يَكونَ صَمْتى فِكْرا وَ نَظَرى عِبَرا؛ پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود: اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد،ج2،ص11
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
امام حسن عسکری علیه السلام: لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّامِ وَ الصَّلوةِ وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفَکُّر فی أمر اللهِ؛ عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است. تحف العقول، ص442
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

مقتدر قهّار و ندای ولدی یا مهدی ادرکنی….

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِ بَیْتِهِ وَ صَلِّ عَلَى الْبَتُولِ الطَّاهِرَهِ الصِّدِّیقَهِ الْمَعْصُومَهِ التَّقِیَّهِ النَّقِیَّهِ الرَّضِیَّهِ الْمَرْضِیَّهِ الزَّکِیَّهِ الرَّشِیدَهِ الْمَظْلُومَهِ الْمَقْهُورَهِ الْمَغْصُوبَهِ [الْمَغْضُوبِ‏] حَقُّهَا الْمَمْنُوعَهِ [الْمَمْنُوعِ‏] إِرْثُهَا الْمَکْسُورَهِ [الْمَکْسُورِ] ضِلْعُهَا الْمَظْلُومِ بَعْلُهَا الْمَقْتُولِ وَلَدُهَا فَاطِمَهَ بِنْتِ رَسُولِکَ وَ بَضْعَهِ لَحْمِهِ، وَ صَمِیمِ قَلْبِهِ

مقتدر قهّار و ندای ولدی یا مهدی ادرکنی….

فاطمیه یک آغازاست، آغاز گریه ها و غصه های علی(ع)، آغاز توطئه برای مسموم کردن امام حسن(ع)، آغاز ساختن شمشیرهای کربلا، آغاز مصیبتهای زینب(س)،آغاز استضعاف و آغاز تمام ظلمها و رنجهای مظلومان عالم…

ظلم در حق ولایت گناهی نیست که مورد بخشش قرار گیرد و موضوعی نیست که بی توجهی در حقش روا باشد، چراکه ولایت امری است که گلهای سرسبد خلقت در این مسیر مصیبتها دیدند و خون دلها خوردند وسرانجام جان  خود را عاشقانه فداء نمودند.

حضرت زهرا اولین شهیده راه ولایت است، شهیده ای که قبل از خود پاره تنش محسن را در اینراه شهید داد و سپس خود را فدایی ولایت کرد. او نه تنها از ولایت دفاع نمود بلکه از تک تک ولایتمداران روزگار هم دفاع کرد  و مجروح و زخمی در بستر بیماری افتاد،  چنان جراحتی دید که با هر نفسش خونی تازه از سینه مبارکش تراوش میکرد، و با هر دم و بازدمی جراحتش بیشتر دهان باز مینمود، آری او برای سعادت ما جانش را بذل نمود.

شرمنده ام مادرم….

مادرم زهرا شرمنده ام ، من  لایق اینهمه جان فشانی ات نبودم…من سزاوار این نبودم که چنین مصیبتی را به خاطر  خوشبختی و سعادت من  تحمل کنی…

شرمنده ام مادرم نبودم و نشنیدم صدای وا ابتاه، یا رسول الله  ترا بشنوم، تا از هجوم آن دشمن خون آشام حفاظتت کنم… وه چه مصیبتی!!!!چه مصیبتی دیدی که با وجود قدرت و قهّاریتت، این چنین فریاد برآوردی:

ولدی یا مهدی ادرکنی،ادرکنی،ادرکنی

که حتی در شهادت پدر بزرگوارت هم این گونه ناله سر نداده بودی. سرّ این ندا چیست که داد برآوردی؟ وه که سنگین و عظیم بود این مصیبت که مادرم آخرین دردانه اش را برای نجات فرا خواند؟!

آری این ظلم به ولایت تاوانی بس عظیم دارد که فقط  و فقط بدست توانای صاحب عصر و مهدی فاطمه به ظالمان خواهد رسید. مظلوم و مظلومه کردن وجودهای نورانی که عالم بخاطر آنها آفریده شده، ظلمی است  که بالاتر از آن ظلمی نیست، ظلمی نابخشودنی و مجازاتی نکیر دارد، چنانچه باید از صحنه روزگار محو شود؛ پیامبر اکرم (ص)به علی امیرالمومنین (ع) فرمود:
«یاعلی،خداوند تبارک و تعالی فاطمه(س)را به تو تزویج کرد و مهریهُ او را تمام زمین قرار داد،ولذا حرام است بر کسی که با تو دشمن است بر روی ان راه رود».

هنوز فاطمه شناخته نشده است و آنکه جانش را  تقدیمش نمود، هنوز اولین  مظلوم عالم است، چه بود این رشته ولایت که فاطمه را پشت سر ولایش علی با آنهمه جراحت و حال وخیم به مسجد کشاند و در نهایت صلابت خطبه خواند و لرزه بر زانوان اهالی مدینه انداخت و بر زمینشان  زد؟

 که هست فاطمه؟ و که بود فاطمه که اگر فرمان مولایش نبود نفرینش مدینه را با خاک یکسان مینمود؟

مگر پیامبر نفرموده بود پاره تن من است؟

مگر نشنیده بودند «لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی »را؟

مگر به گوششان نخورده بود که اذیت او اذیت پیامبر است و رضایت او رضایت رسولخدا؟

زهرا مقتدر قهاریست که قدرش در این دنیا شناخته نشد،  فقط در روز حشر هنگامه ورود به صحرای محشر همگان سر بزیر افکنده و سکوت نموده و منتظر کلام او خواهند بود، پی به سیمای حقیقی ایشان خواهند برد.

از یا د خود آیات مودّت  زچه بردند؟            این قوم ندانست دریغا ثمنت را

چون نشناختند قدرش را  چه ها که نکردند درحقش ان نامسلمانان؟ امام سجاد (ع) می فرمایند:
سه گروه هستند که خدای تبارک و تعالی در روز قیامت با آنها تکلم نمی کندبه آنها نگاه نمی کند و از گناه پاکیزه نمی گرداند و برای آنها عذاب دردناکی است:

  • کسی که امام از جانب خدا را انکار کند.
  • کسی که به دروغ ادعای امامت از جانب خدا، بنماید و حق امام را غصب کند.
  • کسی که برای فلانی و فلانی (دو گروه بالا) در اسلام نصیب و بهره ای گمان کند.

(تفسیر عیاشی،ج ۱،ص ۱۷۸)

آری این ظلم فراموش شدنی هم نیست… هستیم و خواهیم بود در عزای پاره تن رسولخدا(ص)، تا تمام برنامه دشمنان را که سعی در افسانه جلوه دادن و بی رونق کردن فاطمیه هستند و میخواهند انسانها را از مسیری که فطرتا به آن تمایل دارند، منحرف سازند، خنثی نموده و از باب گریه بر مصیبت ایشان چنان قدرتی بر بازو گیریم و چنان صلابتی و استقامتی اخذ کنیم تا در روزی بسیار نزدیک  در زیر الم و لوای حق مهدی فاطمه، علیه ظالمان عالم شوریده و منتقم خونهای بناحق ریخته اولیای الهی باشیم.

 

این مرثیه و ذکر مصیبت  تقدیم به کسانی که محبت فاطمی در قلبشان می جوشد و از سر این محبت در عزایش نالان و گریانند:

   من ایستاده بودم ، دیدم که مادرم را                    قاتل گهی به کوچه ،گاهی به خانه میزد

گردیده  بود قنفذ ، هم دست با مغیره                     این با غلاف شمشیر ، او تازیانه میزد

   دیدم که هر دو ظالم پهلوی او شکستند                  ضرب بر درخت و او بر جوانه  میزد

آن ظالم  ستمگر ، هیزم  فراهم  آورد     با یک جهان کینه ، آتش به خانه میزد

آن گه که دید مادر در پشت در، نهان است              محکم به پای نحسش بر درِخانه میزد

دیدم که صورتش را با دست خود،نشان کرد       آن گه به تیر سیلی بر این نشانه میزد

اولئک یلعنهم الله و یلعنهم اللاعنون

 

image_pdfimage_print

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

یک آیه تصادفی

وَإِمَّا يَنْزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ ۖ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ
If the Devil incite you to evil, seek refuge in God. He is all-hearing and all-knowing.

Alternative content

بایگانی

آمــار

  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 42
  • بازدید دیروز: 102
  • بازدید هفته: 912
  • بازدید ماه: 3,494
  • کل بازدید ها: 837,907
  • کل نوشته‌ها: 930