“من برای اصلاح دین جدم و احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردم” این صدا چقدر آشناست. انگار که سالهای سال است هر شب و روز در گوشم زمزمه می شود و گویی که خوب صاحبش را می شناسم. دوباره گوش کن. صدا نزدیک تر می شود. دقت کن ببین می شناسی صدا از کیست؟ “اگر دین جدم پیامبر(ص) جز با كشته شدن من استوار نمیشود، پس ای شمشیرها مرا دریابید” نمی دانم. صدا برایم آشناست اما این حرفها را نمی فهمم. نمی شناسم این حرفها از کیست! الله اکبر! برادر این صدای حسین(ع) است!
هان! اي مردمان! علي را برتر بدانيد، که او برترين انسان از زن و مرد بعد از من است…. هرکه با او بستيزد و بر ولايتش گردن ننهد نفرين و خشم من بر او باد. (خطبه ي غديريه)
امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: از جمله تواضع و فروتنى، سلام کردن بر هر کسى است که بر او مىگذرى، و نشستن در پایین مجلس است.
امام حسين عليه السلام : مَن أَحجَمَ عَنِ الرَّىِ وَعَيِيَت بِهِ الحِيَلُ كانَ الرِّفقَ مِفتاحُهُ؛ هر كس فكرش به جايى نرسد و راه تدبير بر او بسته شود، كليدش مداراست. بحارالأنوار، ج75، ص128
امام صادق علیه السلام: اَفضَلُ العِبادةُ اِدمانُ التَّفکُّرفی اللهِ و فی قُدرَتهِ؛ برترین عبادت مداومت نمودن بر تفکر درباره خداوند و قدرت اوست. الکافی،ج2،ص55
قالَ الإمامُ أبوالحسن علىّ النقی الهادی (علیه السلام) :لا تَطْلُبِ الصَّفا مِمَّنْ کَدِرْتَ عَلَیْهِ، وَلاَ النُّصْحَ مِمَّنْ صَرَفْتَ سُوءَ ظَنِّکَ إلَیْهِ، فَإنَّما قَلْبُ غَیْرِکَ کَقَلْبِکَ لَهُ. از کسى که نسبت به او کدورت و کینه دارى، صمیّمیت و محبّت مجوى. همچنین از کسى که نسبت به او بدگمان هستى، نصیحت و موعظه طلب نکن، چون که دیدگاه و افکار دیگران نسبت به تو همانند قلب خودت نسبت به آن ها مى باشد.بحار الأنوار: ج ۷۵، ص ۳۶۹، ح ۴، أعلام الدّین: ص ۳۱۲، س ۱۴٫
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
امام حسن عسکری(ع) می فرمایند: خشم و غضب، کلید هر گونه شرّ و بدى است.
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمودند: «إِنّا غَيْرُ مُهْمِلينَ لِمُراعاتِكُمْ، وَ لا ناسينَ لِذِكْرِكُمْ، وَ لَوْ لا ذلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ اللاَّْواهُ، وَ اصْطَلَمَكُمُ الاَْعْداءُ. فَاتَّقُوا اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ وَ ظاهِرُونا.» «ما در رعايت حال شما كوتاهى نمی كنيم و ياد شما را ازخاطر نبرده ايم ، كه اگر جز اين بود گرفتارى ها به شما روى مى آورد و دشمنان، شما را ريشه كن مى كردند . از خدا بترسيد و ما را پشتيبانى كنيد».
امام علی علیه السلام: العِلمُ وَراثَهٌ کَریمَهٌ ، وَ الادابُ حُلَلٌ مُجَدَّدَهٌ ، وَ الفِکرُ مِرآهٌ صافِیَهٌ؛ علم میراث گرانبهائی است و ادب لباس فاخر و زینتی است و فکر آئینه ای است صاف. نهج البلاغه،ص469
امام جواد(ع): بدان که از ديد خداوند پنهان نيستي پس بنگر که چگونه هستي!
امام صادق علیه السلام: فِکرَةُ ساعَةٍ خَیرٌ مِن عِبادَةِ اَلفِ سَنَةٍ؛ یک ساعت اندیشیدن در خیر و صلاح از هزار سال عبادت بهتر است.
پيامبر صلى ‏الله ‏عليه ‏و ‏آله : اَوصانى رَبّى بِسَبعٍ: اَوصانى بِالاِْخلاصِ فِى السِّرِّ وَ الْعَلانيَةِ وَ اَن اَعْفُوَ عَمَّن ظَلَمَنى و اُعْطىَ مَن حَرَمَنى و اَصِلَ مَنْ قَطَعَنى و اَن يَكونَ صَمْتى فِكْرا وَ نَظَرى عِبَرا؛ پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود: اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد. كنزالفوائد،ج2،ص11
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج
امام حسن عسکری علیه السلام: لَیسَتِ العِبادَةُ کَثرَةَ الصیّامِ وَ الصَّلوةِ وَ انَّما العِبادَةُ کَثرَةُ التَّفَکُّر فی أمر اللهِ؛ عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است. تحف العقول، ص442
اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج

گزارشی از طرح صندوق دعا، کاری از کارگروه سایت سحاب اندیشه

با آغاز ماه رمضان گروه نگارش سایت سحاب اندیشه برآن شد جهت ترویج فرهنگ دعا و تعمیق معارف مهدوی و غنی سازی مراسمات عمومی در بخش دعا، پر رنگ کردن امر ولایت و عجین نمودن ماه مبارک رمضان با امامت، با ایجاد طرحی در فضای مجازی سهمی در ایجاد شرایط ظهور داشته باشد.

لذا چنین فراخوان داده شد:
«در کویر گدازنده ی صحرای زندگی، تشنگان عدالت آخرین رمق حیات را با لبان خشکیده سر کرده و دریای سیاه حیات سراسر گرداب و طوفانی شده و زورق های فلاح یکی پس از دیگری درهم می شکنند و دست و پا زنان دوران غیبت در آستانه ی غرق و مرگ اند.

بشتابیم و شتابان خود را به ستاد جمع آوری کمک های مردمی به زورق شکستگان برسانیم و با کمک های خود در قالب دعا به حضرت بقیّه الله، خود و دیگران را نجات دهیم که پیام خود حضرت ولیعصر سفینه النجاه است که فرمودند:

«برمقدار دعایتان در امر فرج بیافزایبد که این خود فرج است.»

پس با کثرت دعا بر امام منتظر دعاهای حداکثر یک سطری خود پیرامون آن حضرت را واریز صندوق کنیم که انشاءالله با پر شدن صندوق به تعداد هزار دعای غیر تکراری در شب ولادت امام حسن (ع)، نیمه ی رمضان، صندوق را باز و در شب های قدر از آنها برای فرج خود استفاده ی شایان ببریم.

لینک گروه:

https://t.me/joinchat/AAAAAEISn0O8YsnG909xkA

برای اینکار ابتدا گروهی توسط مسئول فنی این سایت با نام صندوق دعا باز شد و لینک گروه در فراخوان طرح، قید شد و این فراخوان به گروه های مختلف ارسال شد تا هرکس علاقه داشت خود برای مشارکت در این گروه وارد شود.

روز سوم ماه مبارک این طرح آغاز به کار کرد و در گروه صندوق این متن به نمایش گذاشته شد:

«دعا قضای حتمی الهی را بر می گرداند.»

به مناسبت ماه مبارک رمضان سایت سحاب اندیشه تقدیم می نماید:

«طرح صندوق دعا»

با سلام و عرض خوش آمد خدمت شما عزیزی که به عضویت گروه درآمدید …
چنانچه در فراخوان طرح ذکر شده جهت بیشتر اندیشیدن به حضرت حجت (ع) در این ماه و لبیک گویی به امر آن حضرت که فرمودند:

«وَاکْثِروالدُّعا بتَعْجیل الفَرَج»

برآن شدیم تا این فضا را برای کثرت بخشیدن به دعاهای فرج آن امام همام ایجاد کرده و در شب های قدر این ماه مبارک، به محضر همایونیش تقدیم نمائیم؛ باشد که از سر لطفشان تقدیر و سرنوشت ما را به فرج و ظهور پیوند زده و توفیق تنفس در دولت جهانیش را نصیب همه ی ما بفرمایند.
منتظر دعاهای از دل برآمدهء شما عزیزان هستیم …

در دو سه روز اول طرح شاهد ورود افراد به گروه و بلافاصله آغاز مشارکت و همراهی این عزیزان بودیم. گروه نگارش هم مرتب با ارسال دعاهایی صندوق را خالی از دعا نمی گذاشت و دخایری از دعا همیشه آماده ی ارسال بود.

لازم به ذکر است که در فراخوان و هم مقرّرات گروه هم قید شده بود که شرکت کنندگان از ارسال دعاهای تکراری و پست های غیر مرتبط خودداری کنند که این درخواست از اعضای فهیم گروه بسیار رعایت گردید و جز انگشت شمار پست غیر دعایی ارسال نشد.

صندوق دعا شور و شوق زاید الوصفی در اعضای خود ایجاد کرده بود و از شروع تا طرح شاهد ارسال دعاهای مأثوره و غیر مأثوره از طرف عزیزان بود؛ غوغایی که در زمان های اذان ظهر و مغرب علی الخصوص بعد از نماز صبح در ارسال دعا حس می شد، به دعاکنندگان انرژی مضاعفی می داد به طوری که گویا میدان سبقت است و نوعی السابقون السابقون شکل می گرفت. اما به هرحال برای طرح میزان و حجم و زمان پایانی درنظر گرفته شده بود که پایان گرفتنش با ناراحتی اعضاء همراه بود به طوری که درخواست ادامه ی طرح از برخی اعضاء به مسئولین داده می شد.

بازه ی زمانی در نظر گرفته شده برای جمع آوری دعاها درصندوق دعا، تا نیمه ی رمضان شب ولادت امام حسن مجتبی(ع) بود، که به همت تعدادی از اعضاء که حدود ۵۳ نفر بودند قبل از موعد مقرر رقم دعاهای ارسالی غیر تکراری از ۱۰۰۰ فقره گذشت و بدین ترتیب حجم صندوق دعا از حد رد شد و سرریز گردید.

در حین انجام پروسه ی طرح، کانالی نیز با نام سحاب اندیشه زده شده بود که دعاهای گروه نگارش به آن کانال و سپس به صندوق انتقال می یافت. بعد از اتمام بازه ی زمانی دعاهای غیر تکراری به کانال انتقال یافت و لینک کانال با این متن به اعضا ارسال شد:

با سلام و نهایت تشکر از مشتاقان ظهور حضرت ولی عصر که با همت و جدیت تمام برای یاری زورق شکستگان و در حقیقت برای نجات خود به پا خاستند و با شور تمام در میدان مسابقه ی پرنمودن صندوق دعا قدم گذاشتند و چه صحنه های جذاب و هیجانی در لیالی و انهار ماه ضیافت الهی علی الخصوص اوقات افطار و سحری آفریدند و قبل از مهلت اعلامی هزار دعای غیر تکراری در مورد امام غریب و فرید خود و سبک زندگی مهدوی به رشته ی تحریر در آوردند طوبی لکم .

اینک با پایان یابی این مسابقه ی پر خاطره و شیرین مرحله ی دوم طرح آغاز می شود و آن اماده ساختن خود برای ارائه ی این دعاهای پر شور و تقدیم درّ و یاقوت و مرجان های هزار گونه از اقیانوس بیکران دعا به محضر همایونی بقیه الله در شب های پر فیض قدر است پس با نهایت دقت و ادب و معرفت در برنامه های فردی و جمعی خود به این امر مهم همت کرده که فرج و گشایش ما بنا به اعلام مولانا حجه بن الحسن در این کار است.

التماس دعا از شما شیدایان ظهور دولت کریمه

و بعد از فاصله ای کوتاه متن زیر به اعضا ارسال شد:

پروردگارا در این دوران غیبت
اگر می آزمایی، توان تحمل و صبرمان را زیاد کن…
اگر می آموزی، ادراکمان را وسعت بده…
اگر می بخشایی، خوفمان را افزایش ده …
« یا ایُّها العَزیز ! مَسَّنا و اَهْلنَا الضُّر و جِئنا ببضاعَهٍ مُزجاه و اَوفِ لَنَا الکَیل و تَصَدَّق عَلَیْنا؛ انَّ اللّه یَجزِی المُتَصَدِّقین».
باسلام و عرض قبولی طاعات و تبریک سالروز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)✨✨
به اطلاع اعضای محترم گروه می رساند این گروه طبق برنامه ی مقرر امشب به کار خود پایان می دهد اما قطعاً دعاهای شما عزیزان تا تحقق فرج ادامه خواهد یافت.
و ان شاء الله هدیه ی ویژه سحاب اندیشه نیز در قالب کتابچهٔ دعا در سومین شب قدر در مراسم شب قدر هیئت مشتاقان ظهور به اعضاء تقدیم خواهد شد.

☘برگ سبزیست تحفه درویش☘

لازم به ذکر است که فعلاً دعاها تا آخر ماه مبارک رمضان در کانال سحاب اندیشه قابل رویت است، لینک کانال:

https://t.me/joinchat/AAAAAEI_ggBjDq7yz2XCRg

تشکر مجدد از مشارکت و همراهی شما بزرگواران
به امید اجابت دعاها
عزیزان هرکدام با ذکر یک دعا لطفاً گروه را ترک بفرمایید.
بدین ترتیب طرح صندوق دعا در ماه رمضان به کار در محیط مجازی خاتمه داده و در شب بیست و سوم ماه رمضان کتاب دعاها که با هزینه ی خیرین سفارش داده شده بود آماده و با توضیحاتی توسط سخنران برنامه و نیز مسئول هیئت، به صورت هدیه به اعضای صندوق دعا و در مدل فروش به علاقمندان تقدیم شد.
فعلاً کانال صندوق دعا در تلگرام برای بازدیدکننده ها و علاقمندان جهت استفاده، موجود است. چنانچه مایل بودید با لینک زیر می توانید به کانال مراجعه بفرمایید:

https://t.me/joinchat/AAAAAEI_ggBjDq7yz2XCRg

به امید برنامه ها و طرح های دیگر سایت در راستای فراهم نمودن شرایط ظهور حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)

image_pdfimage_print

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

یک آیه تصادفی

قَالَ رَبِّي يَعْلَمُ الْقَوْلَ فِي السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ ۖ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ
He said: "My Lord knows whatever is spoken in the heavens and the earth. He hears all and knows everything."

Alternative content

بایگانی

آمــار

  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 7
  • بازدید دیروز: 107
  • بازدید هفته: 1,282
  • بازدید ماه: 7,142
  • کل بازدید ها: 810,864
  • کل نوشته‌ها: 913