سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

ایجاد خاطره در نیمه شعبان

image_pdfimage_print

بار دیگر شادی همه جا را فرا گرفته و همراه با جلوه ی دوباره شکوفه های امید، هیجان ، سرور، نشاط و شور؛ قلوب مومنان و مظلومان و مستضعفان عالم را درخود غرق ساخته است و از قلبهای مشتاق شیعیان چنین فریاد بر می آید که دیگر بار نیمه شعبان فرا رسیده؛ زادروز پرشکوه امام مهدی (عج).
این روزها در هر کوی و برزن پرچم یا ابا صالح المهدی به اهتزاز در آمده و همه جا چراغانی شده و محافل جشن و سرور بر پا گردیده است. تبسم و خنده بر زبان یکایک منتظران نقش بسته و پوشیدن لباسهای روشن به برکت سالروز مسعود ولادت حضرت بقیه الله به محافل دوستداران و منتظران آن حضرت جلوه خاصی بخشیده است. آری خوش گویی در این ایام به اوج خود رسیده است و گفتار دلپذیر و شادی بخش بیش از هر زمان دیگر در بین دوستان حضرت رایج گردیده است و مومنان با یک کلام خوب و سخن شایسته از یکدیگر پذیرایی می کنند، پذیرایی که اثرش از پذیرایی با غذا، میوه و شیرینی بیشتر و بهتر است چرا که این گفتار شایسته و زیبا غذای روح است و روح را فَربه می کند .
گفتن یک مبارکباد، آفرین، احسنت، هرگز خسته نباشی، در مسیر خدمت به حضرت مهدی (عج) ایام را در کام منتظران گوارا می کند و چه بسیار رابطه ها را که استوارتر و پیوندها را صمیمی تر می سازد چنانچه پیامبر رحمت حضرت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) در حدیثی می فرمایند هرکس برادر با ایمانش را با گفتن کلامی ملاطفت آمیز و غم زُدا مورد تکریم قرار دهد، تا زمانی که او شادمان است گویند آن شخص همواره در سایه رحمت و گستره الهی به سر میبرد و حضرت امام جعفر صادق(ع) نیز در روایتی می فرمایند : هر کس به برادر مومن خود مرحبا بگوید خدای متعال تا روز قیامت برای او مرحبا و آفرین می نویسد.