سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

تکرار غدیر و بیعتی دیگر…

image_pdfimage_print

نهم ربیع الاول، سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء) در حقیقت تکرار غدیر است و یا امتداد آن اگر غدیر روز بیعت و بستن پیمان با امیرالمومنین(ع) است امروز نیز روز بستن عهد وپیمان با آخرین حجت روی زمین حضرت مهدی(عج) میباشد. تعهدی که مسئولیتها در آن شفاف شده و مرحله ورود به عمل آغاز میگردد.
اگر تکرارمظلومیت و غربت و ماجرای استخوان در گلو و خار در چشم، قابل تحمل نیست، باید در چنین روزی یعنی نهم ربیع الاول بیعت حقیقی و مخلصانه کرد و آمادگی برای همراهی با حضرت را تقویت نمود و با انتظاری پویا و سازنده، مظلومیت را برای همیشه از صفحات تاریخ ائمه اطهار(علیهم السلام) زدود و شادی و بشارت ظهورش به آن بزرگواران هدیه نمود.
نهم ربیع فصل تازه ای است برای منتظران و یادآوری خصوصیات و رسالتهایش که از جمله آنها: با دنیا ولی بی علاقه به آن ، عامل به واجبات و دوری کننده از محرمات، داعی بسوی حق و امام حق، دشمن شناس، ترویج دهنده و تبیین کننده روزآمد معارف مهدویت و از همه مهمتردر حال آماده باش دائمی، تا بمحض وزش نسیم ظهور، چون سوار بر آن خود را به مولا و صاحب زمانش برساند وادای عهد و پیمان نماید.و از دیگر خصوصیات منتظر عقل وثاقت و امانت وعدالت و درایت و فهم و عظمت است که همه اینها از ویژگیهای نواب اربعه ای بود که در دوران غیبت صغری واسط بین امام و مردم بودند…
و نیز می توان گفت نهم ربیع الاول روز توسل و استغفار و ندبه و روز سپاس و شکر در برابر نعمت عظمای ولایت است…