سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

حضرت معصومه(س) وشبهه‌زدایی از اسلام

image_pdfimage_print

عظمت و شوکت و جلالت حضرت‌معصومه(س) نزد علمای جهان اسلام علی الخصوص شیعه و محبین، و پرآوازه بودن نام و یاداین بانوی ارجمند، بازتابهای بسیاری داشته است که هرکدام مشکلی از مشکلات و شبهه اب از شبهات عقیدتی و فکری فردی و عملی جامعه را میتواند حل نماید و به آنها سمت و جهت دهد.
از جمله این بازتابها:
۱⃣ روشن شدن ارزش دختر در اسلام
۲⃣ تاکید وتذکر بر حریت و کرامت انسان
۳⃣ شکوفا شدن استعداد فرهنگ ساز بودن دخترها.

💠در مورد شماره یک یعنی ارزش دختر در اسلام روایات زیادی وجود دارد که از مقام و موقعیت زن در اسلام حکایت میکنند، اما درجه علمی و معرفتی حضرت معصومه(س)، موجب گردیده حرم و صحن و سرای آن بانو، مورد تعظیم علمای جهان اسلام و تمامی ارادتمندانش واقع گردد و فکر ناصحیح و دیدگاه غلط نسبت به دختر و قشر زن را از سوی اسلام، تصحیح نماید.

💠از بعد دوم، حضرت معصومه با عنصر حریّت و کرامت، وحفظ استقلال روحی خویش، از اسارت و قید و بند اجتماع و جامعه رهیده و با حدود و شریعت در مسیر ولایت تلاشها و حرکتهای موثری انجام داد.

💠از بعد سوم یعنی اثبات فرهنگ ساز بودن زنان، میتوان چنین اذعان داشت که حضرت قدرت زن را هم در تغییر و تصحیح فرهنگ و هم ایجاد فرهنگ جدید، اثبات فرمود.

زن با توجه به خصوصیات و ویژگیهای خاص خود، چنان قدرتی دارد هم خود و هم جامعه را به تعالی کشاند و هم با بی توجهی به ارزش و جایگاه خود هر دو را به ضلالت و گمراهی سوق دهد.