سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

حی علی الفلاح…

image_pdfimage_print

سالروز ولادت علی اکبر گل لیلای حسین است، این روز روز ولادت علمدار دوم کربلا و مؤذن کربلای حسینی است، موذنی که ندای دلربای حیّ علی الفلاحش در صبح عاشورا، عاشوراییان را برانگیخت و کربلا را کربلا نمود و این ندا از عاشورا تا بحال و تا انقراض عالم، جهانیان و آزادگان را به رمز و راز فلاح آشنا ساخت.


ولادت این جوان پرشور عاشورا “روز جوان” نام گرفت.
آری نوه ی ارشد امیر عرب علی اکبر بدنیا آمد و کوثر زهرا و حقیقت حیدر و شبیه پیامبر رحمت و آفتاب نجابت و قمر مهر در خانهٔ حسین به دنیا آمد و با بالندگیش بهار دلنشین حسین شد.

 

images.jpg1
او از سر تا به پا “حسن” و از پا تا به سر “حسین” بود، و حسین را با برگ و بار و روی خود بارور نمود و با نام علی تداوم امامت را حفاظت نمود، و به جرم داشتن نام علی به شهادت رسید، تا نسل حسینی از علی اوسط زین العابدین ادامه یابد و به بقیه الله برسد، و با خلق وخلق محمدی در عاشورا ارباً اربا ،تکه تکه، شد و کفر و نفاق و جهل و تحجّر و شرک را رسوا نمود.
آری علی اکبر حسین این جوان شوریده حماسه ها داشت و با رشادتش به سوی فلاح رفت، وحیّ علی الفلاح را معنی بخشید؛

او فلاح را در سایه اش بعنوان نقاب اهل حرم و در وجودش حجاب و زانویش قدم زینب برای فرود در سرزمین کرب و بلا تعریف کرد، و امیر میدان و مرد طوفانها شد، و حی علی الفلاح اذانش در نماز صبح عاشورا حواس از سر قافله نفاق برد، و کاروان عشق حسینی را شوریده تر نمود و در هنگامه رزمش چه حماسه ها سرود.
بطوریکه فن رزمش و جنگ تن به تنش و فن از روبرو زدنش عمویش عباس را محو تماشایش نمود، و آنچنان مهر و محبت را به اوج رساند که با شهادتش حال و هوای حرم خراب و دختر سه ساله حسین خسته و خاموش گشت.
آری علی اکبر با شهادتش نشان بی نشان حسین گردید و با ارباً اربایش مثل فاطمه زهرا بی نشان گردید، یعنی اگر مزار فاطمه بی نشان است جسم علی اکبر نیز با پر پر شدنش بی نشان شد و آن حضرت با این حماسه بی نشانی برای نسل بشر و نسل جوان اعلام نمود که «حی علی الفلاح» یعنی شتاب بسوی پر پر کردن گل وجود به پای وجود امام و ولیّ خود، و نیز نشان داد که “اذان” شعار قیام بی پاپان حق علیه باطل است.
و آن حضرت ضعف و جهل دوران طفولیت و روزگار عجز و ناتوانی کهولت گیتی را به قوت جوانی و طراوت و شور فتایی تبدیل کرد و برای روزگار جوانی و دوران شور و نشاط تعریف نمود.
و اینک در این روز جوان چه خوش است ندای روحبخش اذان حضرت علی اکبر در صبح عاشورا حی علی الفلاح را از گوش جان بشنویم و همراه ان حضرت زمزمه کنیم.

images.jpg2