سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

غدیر و از سوی دیگر افشای صحیفه ملعونه

image_pdfimage_print

۳روز تا غدیر باقی است؛ روز تثبیت رسمی ولایت و اعلام منصوب شدن حضرت علی(ع) به عنوان جانشین پیامبر اکرم(ص)، روز تجدید تولّی با علی و شیعیان علی(ع) و تحکیم تبرّی از دشمنان علی(ع)، روز قرار گرفتن عمّامه پیامبر(ص) به عنوان تاج افتخار بر سر امیرالمومنین علی (ع) و بیان این سخن توسط پیامبرکه فرمودند:”خداوند هیچگاه زمین را بدون حجّت باقى نمى‏گذارد”… روز حمد و بجا آوردن شکرالهی…
بر اساس نوشته مورخین امروز کاروان به منطقه ای بنام «سَرِف» می رسد. چند منزل دیگر تا «غدیر خم» آن جایگاه موعود باقى است. چه انتخاب بجا و مناسبی برای ابلاغ این فریضه مهم الهی، و چه دوراندیشی ظریفی در انتخاب محل، چراکه این منطقه در آن زمان محل افتراق کاروانها بود وپس از رویداد غدیر در آینده با رسیدن کاروانهاى حج به منطقه غدیر، موجب زنده نگه داشته شدن جریان غدیر در دلها خواهد شد. و دلیل دیگر اینکه «غدیرخم» آبگیری بود در فضایی سرسبز که مکان بسیار مناسبی برای برپایی برنامه سه روزه غدیر بود.
آری اینروزها از یک طرف “غدیر خم” در انتظار است تا شاهد اعلام جانشینی امیرمؤمنان و بیعت مردم با ایشان باشد؛ اما از سوی دیگر بنیان گذاران “سقیفه”، در صدد سامان دادن به افکار شوم و نظم بخشیدن به خواسته های قلب ناپاک و پر از بغض و حقد و کینه ی بدر و حنین بودند تا از رسیدن خلافت به امیرمؤمنان علی(علیه السلام) جلوگیرى کنند. در پشت چهره بظاهر شادآنان چهره پست و کریه و روح شقی وقلب پلیدی و فکر مسمومی بود که صف آرایی در جمل و صفین و نهروان را در خود می پروراند و ضربت بر فرق ولایت در محراب عبادت آن هم به نام اسلام را شکل می داد. و به جرات می توان گفت که در برابر شکوه جریان غدیر این ارواح خبیث و ضالّه بیتاب گشتند واین بیقراری و حس مخرب حسادت باعث گردید که اندیشه ظالمانه و کفرآلود آنان تا قربانگاه عاشورا پیشروی نماید؛ که کلام امام صادق(ع) سندی بر این گفتار است چنانکه فرمودند:«آن‏گاه که آن پیمان نامه نوشته شد، حسین(ع) به شهادت رسید» و تمام اعوجاجات وکج اندیشى‏ها در دین اسلام، با افشای اسرار این صحیفه و پیمان نامه ی غاصبین حق ولایت ایجادشد.

با این حال امروز می بایست سنجشی ظریف از خود صورت یابد، چراکه هرکس به نسبت عمر خود از چشمه حیاتی غدیر جرعه ای نوشیده، لذا باید از خود بپرسیم که تاکنون چقدر توانسته ایم با اهداف غدیرهمراهی کنیم و به چه میزان در راه اصلاح انحرافات قدم برداشته ایم ؟ آیا روحیه سمع و تسلیم و اطاعت را بیش از پیش در خود تقویت نموده ایم؟ آیا بیماریهای رفتاری خود را با غدیر علاج می نمائیم؟ به چه میزان برائت از نگارندگان صحیفه ملعونه و دوری از خصوصیات آنان را در خود بالا برده ایم؟

امروز باید باور داشت که باردیگر به غدیر و آن رویداد عظیم نزدیک می شویم. باید سنجید و یافت که چه خطی میتواند ما را به هزار و چهارصد سال قبل پیوند دهد تا بدین وسیله غدیری تازه ایجاد گشته و نکته پایانی بر عملکرد و نتیجه ی این صحیفه ملعونه بنهیم و در اتمام غصب حقّ الهی و برگرداندن آن حقّ به امام موجود و ولیّ زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) حرکت و تلاش و شتابی انجام دهیم.

غدیریان و جرعه نوشان غدیر آیا پیشنهادی برای حرکتی تازه و موثر دارید که غدیر امسال نقطه آغاز آن باشد؟