سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

منتظِر آنلاین . . .

image_pdfimage_print

به ظهور رسیدن هر فرهنگ و نهضتی نیاز به زمینه و مقدماتی دارد که بدون آنها به ثمر رسیدنش محال خواهد بود و زمینه سازی و مقدمه چینی نیز، مدیران ماهری می‌طلبد، تا با یک مدیریت سازمان یافته این فضا را آماده نمایند. رسیدن به مدینه ی فاضله و دولت کریمه نیز از این قاعده مستشنی نمیباشد؛ که باید برای فراهم نمودن شرایط آن، مدیرانی در عرصه‌های مختلف که نسبتاً وسیع و گسترده (بسیار ظریف)، به خدمت بپردازند، عرصه‌هایی چون تبلیغ، تعلیم، برنامه‌های رسانه‌ای، برنامه‌های معاشی و . . . که از تمام این مصادیق آنچه نمود بیشتری در این موضوع دارد، مدیریت در عرصه‌های تعلیم و تبلیغ و تشکیل کانون و امور رسانه‌ای اعم از طراحی سی‌دی ها و نرم‌افزارهای مختلف و نیز راه‌اندازی سایت و … می‌باشد.
لذا به نظر می‌رسد آنچه در این زمینه‌ها لازمه ی یک مدیریت موفق است، داشتن رجحان هدفی و عدم موضع گیری خام در لحظات بحران است که منظور از داشتن رجحان هدف، یعنی داشتن اولویت کاری برای مدیر منتظر جهت مدیریت بجا و به موقع، و منظور از عدم موضع‌گیری خام در بحران، اینکه؛ بودن منتظری آنلاین و متعهدو متخصص در مدیریت این عرصه‌ها، تا بصورت سازمان یافته به اهداف کار جامه ی عمل بپوشاند و در زمینه سازی ظهور مؤثر باشد.
لازم به ذکر است که در این بین، رخدادهای ناهنجار و تحولات غیرقابل پیش بینی در جامعه، کار مدیران را پیچیده تر و ظریف تر می‌کند. اساساً اطلاع از نرخ دلار و سکّه و تورّم و آگاهی از حوادث و اجلاسهای مختلف و . . . جریاناتی است که آنلاین بودن مدیر منتظر نباید به این موارد خلاصه شود، بلکه مدیران تبلیغی و تعلیمی و رسانه‌ای باید به همان اندازه از دیگر جریاناتی که بیشترین ضربه‌ها را به اهداف آنها می‌زنند و آسیبهای جبران ناپذیری به بار می‌آورند، آگاهی داشته تا بدین وسیله مکانیزم‌های لازم را در برنامه‌های خود جهت دفع این موانع بگنجانند.
و لازمه مهم و اساسی دیگری نیز که اگر ذکر شود کاملاً ضروری و مناسب است، بکارگیری “ذوق “، “ابتکار” و “خلاقیت” در این حوزه‌هاست؛ که این سه عنصر (ذوق، ابتکار، خلاقیت) باید نسبت به دیگر حوزه‌ها یک سروگردن بالاتر باشند. چراکه زمینه سازی برای فرهنگی صورت می‌گیرد که با ظهور صاحبش حضرت ولیعصر(عج) جهانی خواهد شد. فرهنگ مهدوی فرهنگی ناب و بی بدیل است که فراهم ساختن شرایط آن منوط به کارهای بدیع و تازه است، نه تکرار و برنامه‌های کلیشه‌ای!!
در اینجا با عنایت و اقتباس از سخنان ارزشمند امیر کلام حضرت علی(ع) چند مورد از اصول مدیریت مذهبی بیان می‌گردد:
۱) ضرورت آگاهی از تحولات (حضرت می‌فرماید: بخدا قسم از اخبار و روایات جاری در جامعه بی اطلاع نیستم تا مرا غافلگیر نمایند).(خطبه ۶/نهج‌البلاغه)
۲) تداوم در کارها بجای افزایش آنها (بجای ازدیاد کارها، به تداوم صحیح آنها بیندیشد)(حکمت ۲۷).
۳) همّت بلند ( برای رسیدن به هدفها و مقام‌های بلند، همت بلند داشته باشد)(خطبه/۲۱۱).
۴) پندگیری از تجارب و اندرزها (از تجارب و اندرزها پند بگیرید و از آنها بهره برداری کنید تا دچار نقص نشوید)(نامه/۳۱ و خطبه/۱۷۵).
۵) عدم هراس از شدت سختی ( از شدت سختی نهراسید، زیرا هراس شکننده تر از خودِ کار است و به گشایش امور امیدوار باشید)(حکمت۲۴۸-۱۶۶).
۶) زبانی گویا (قلبی اندیشمند ومتفکر، زبانی گویا و دلی پر جرأت و قانع در برابر اجرای حق داشته باشید) (غررالحکم/۳۴).
۷) مدیریت خود برای آرامش دیگر قوا و نیرو‌ها (آیا به این قناعت کنم که به من امیرمؤمنان گفته شود ولی در سختیهای روزگار با آنان شریک نباشم یا در تلخی‌های زندگی الگویشان محسوب نشوم)(نهج‌البلاغه-صبحی صالح/۴۱۸).
۸) مقدم شمردن تفکّر و تجربه بر عمل ( اندیشه پیر نزد من از تلاش جوان خوشایندتر است).
با توجه به اصول ذکر شده به یقین میتوان گفت که چنین مدلی فقط در مدیریت سیستماتیک قابل اجرا و پیاده سازی است، ‌چرا که طراحی یک نظامِ عملکردی با این اسلوب، آن هم جهت هدفی والا، نیازمند سیستم جامع است که یک مدیر ماهر با این مبناها باید پایه ریزی نماید و در این راستا بکارگیری سرمایه انسانی ( خلاق و متبکر ) حرف اول را می زند . باید توجه نمود که این روند چشم اندازی را برای مدیر ترسیم میکند و او را در کم کردن چالشهای کاری یاری مینماید .
کشف استعدادها قبل از چیدمان نیروی انسانی جهت کار زود بازه، مؤثر بوده و باید در انتخاب این نیروها، هم دامنه ی انتخاب را وسیع نمود و هم در گزینش افراد حتما پسوند “تخصص ” و ” مهارت ” و ” هدف واحد ” را ضمیمه کرد که این در موفقیت و بالاتر رفتن درصد آن نقش بسزائی خواهد داشت .
به امید فراهم گشتن شرایط ظهور و تثبیت فرهنگ مهدوی و خشنودی قلب نازنین یار سفر کرده
با مدیران منتظر آنلاین