سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

میزان هماهنگی با شرایط ظهور

image_pdfimage_print

توبهٔ شب جمعه مقدمه بر ندبهٔ صبح جمعه هست و ندبه صبح جمعه تقویت کننده انسان برای دریافت کمک از حضرت ولیعصر(عج) برای سپری کردن سلامت ایّام غیبت میباشد.
و از خصوصیات یاران حضرت در انتظار شب جمعه بودن برای یک توبه ولایی است تا صبح جمعه با ندبه های آتشین با مولا و محبوبشان راز و نیاز و شکوه کنند و در عین حال از حضرتش
یاری بطلبند تا معرِّف و مبلغ و خادم و خادمه قوی حضرت در طول هفته برای سایرین باشند. این طلب استعانت:
»قوت قلب برای تحمل سختیها
»افزایش صبر برای شنیدن حرفهای نامربوط دراین مسیر
»قوت جسم در سایه تقویت روح برای تلاشهای شبانه روزی
و …..
چراکه آمادگی برای زندگی در ظهور در ایام غیبت باید اتفاق افتد، زیرا در ظهور چه بسا بعلت عدم سنخیت، هماهنگی لازم با حضرت انجام نشده و این ناهماهنگی انسان را از امامش دورساخته و توفیق خدمت و عونت از او سلب گردد. اما خدمت در دوران غیبت، تضمینی برای یاری و.همراهی با حضرت در دوران ظهور می باشد.
البته حضرات معصومین بنابه فرمایش «انا غیر مهملین لمراعاتکم و لا ناسین لذکرکم…» همیشه به یاد و بفکر مامومین و امت خویش هستند، اما برای جلب عنایات خاص حضرات باید گوهری در وجود برای عرضه باشد تا آن بزرگواران هم اعتنای خاصی داشته و از آن بهره مند نمایند.
و یکی از عواملی که استمرار عونت و یاری علی الخصوص کمک و دستگیری حضرت را در دوران غیبت عامل میگردد، ندبه در صبح جمعه هاست.
برخی افراد بر این عقیده اند که تغییر رفتار و اصلاح عمل در دوران ظهور فقط ممکن است، اما چنانچه بیان گردید زمان غیبت محملی مخصوص برای این تغییرات است تا نه تنها منتظران در خود تغییر و اصلاحات اساسی داشته باشند و برای اطاعت بی چون و چرا از حضرت آماده گردند بلکه الگویی هم برای دیگران شوند:
الگوی سبقت در کار خیر
الگو در نماز اول وقت
الگو در حجاب و عفاف
الگوی سعی و تلاش در پذیرش شدن در جمع سیصدوسیزده نفر
الگو در ترک علایق
الگو در اصلاح جامعه
و….
و خلاصه الگو در منتظر حقیقی حضرت گشتن، تا با همدلی و همراهی همدیگر، شرایط ظهور آخرین باقیمانده الهی بوقوع بپیوندد.

 

۳emy_شب_های_جمعه_خدا_رو_فراموش_نکنیم