سحاب اندیشه

سایت سحاب اندیشه

یک ابتکار جالب !

image_pdfimage_print

ماه رمضان است و من نیز مانند سایر جوانان به روزه داری می پردازم .قبل از آغاز این ماه شریف خاطرات اوایل جوانی را در ذهن خود مرور کرده و به یاد ایام حضور در جلسات دینی با تعداد هفت ، هشت نفری در چند سال پیش افتاده بودم و با خاطرات شیرین آن ایام که جلسه با زیارت آل یاسین آغاز و با شور، علاقه ، لبخند و شادی آغاز می شد و نیز دوست و برادر دینی چند سال بزرگتر از اهل جلسه که دارای اطلاعات مذهبی بود و به عنوان استاد جلسه ، ایفای نقش میکرد؛ در فکر فرو رفته بودم و چهره و خلق و خوی دوستان و اعضای جلسه را یک به یک از ذهن خود گذرانده و با خاطرات تک تک آنها ، به اصطلاح “حال” میکردم.
از آن زمان پنج سال گذشته بود بعضی از اعضای جلسه ازدواج کرده و بعضی مشغول کار در شهر ها و استانهای دیگر بوده و تماس آنچنانی با ایشان در این چند سال نداشتم و یا اگر داشتم ارتباط ساده و به یک سلام و علیک خلاصه می شد، تا اینکه یک دفعه به فکر افتادم که آیا میشود آن ایام را تجدید کرد ؟
آیا میشود مثل آن ایام دور هم جمع شد و از احکام و اخلاق و اعتقادات و تاریخ اسلام ، از غربت مولای خود حضرت حجت بن الحسن(عجل الله تعالی فرجه الشریف) سخن گفت؟
آیا میشود در این دنیای وانفسا ی آخرالزمان و فقر عاطفی و فقد محبت و عشق به همدیگر، فقط به قصد قربت رفع دردها و آلام مولای سفر کرده خود ،حضرت مهدی موعود(عجل الله تعالی فرجه الشریف باز دور هم جمع شد؟
برای یافتن جواب این سوال سریع دست به تلفن شده و با هم جلسه ای خود تماس گرفته و پیشنهاد تشکیل جلسه به یاد ایام گذشته را دادم و در هر تماس با استقبال شدید برادر دینی خود مواجه و در اسرع وقت جلسه تشکیل و الحمدلله اینک با شور و شوق بیش از گذشته جلسه دایر و از برکات آن بهره می برم .